Česká republika

Česká republika

Cestovatelské postřehy o naší krásné zemi. 
 

DSC01259

DSC01585

Fotolia 72824444 XS litomysli

Hledáte výlet na 1, 3 nebo 5 dní? Zaostřete na Českomoravské pomezí. Tam, kde se Morava mění v Čechy. Pod ochranou starobylých měst Vysoké Mýto, Litomyšl, Svitavy, Polička a Moravská Třebová.
Nechte se vtáhnout do čisté přírody, pobavit širokou nabídkou kulturních zážitků. Poznejte tamní památky a užijte si výlety do historie. Pohodlně se usaďte, výlet do Českomoravské pomezí právě začíná...

jewishVíte co je Tóra nebo Kipa? Proč mají Židé rok 5777 a ne 2016? Proč se nechávají obřezat? A kdy a jak se slaví Šabat, Pesach nebo Chanuka?

Židovští obchodníci a „bankéři“ si své místo v Praze nacházeli již od 10. století. Původní osada, známá jako Židovské ghetto na Malé Straně, byla nejvýznamnější židovskou obcí v českých zemích. Postupem času ji vystřídalo osídlení na dnešním Josefově.Stalo se z ní Židovské město s vlastní samosprávou, školstvím a soudnictvím.

DSC 3276Není vždy nezbytně nutné vyrážet za dobrodružstvím do zahraničí. I český „píseček“ má co nabídnout. Zejména od jara do podzimu. S příslibem lidové ceny a dostupností „co by kamenem dohodil“.
Dnešní drobnohled zaostřím na tři pozoruhodná místa Moravy, Vysočiny a Olomoucka. Nabitá historií, atmosférou dávných časů a přírodou nedotčenou lidskou bezohledností.

 

IMGP2341
Drsné a zároveň malebné. Protkané zurčícími potůčky. Zvrásněné stezkami, po kterých chodí Ti, jež se chtějí nechat okouzlit pohádkovou přírodou. Jeseníky jsou dosud nedoceněným rájem.
Rozkládají se v nejsevernějším cípu Moravy. Jejich jádrem je Hrubý Jeseník. Oblast dále tvoří Kralický Sněžník, Rychlebské hory a Nízký Jeseník. Od roku 1969 jsou chráněnou krajinnou oblastí.
 
 

Batuv Kanal 9 of 33

Byli stateční, bohatí a samostatní. Nepodléhali světské moci. Na konci bylo obvinění z hereze a upálení za živa. Tak skončili rytíři templu.
 
Ve 13. století jeden z nejbohatších řádů v Evropě, vlastnili ostrov Kypr a v Evropě přes 900 hradů. V hlavním sídle řádu (Templu) byla uložena královská pokladna a představitelé byli královští bankéři.
Komenda v Čejkovicích byla nejdůležitější z majetku templářů v našich zemích.

Pixmac000000133568Praha se vyrovná Paříži, pokud jde o krásu. Její historie má více než 1 000 let. A pivo? Nejlepší v Evropě.
Co nesmíte vynechat? Pestrá směska toho nej.

Staré město

Krásná atmosféra, nikdy nekončící zážitek, unikátní soubor středověkých staveb, pýcha a duše Prahy. To jsou ohlasy návštěvníků. Více není třeba psát.

Jsme členy asociace

AČCKA 25 let s vámi

Sledujte Facebook

Odebírat žurnál

Váš e-mail
(*)
Vepište svůj email
(*)
Pro pokračování prosím potvrďte souhlas se zpracováním osobních udajů
zpracováním osobních údajů
(*)
Zaškrtněte pole prosím.

Uspořádejte si svůj zájezd