Azurové pobřeží - lokalita fajnšmekrů

Francie

Cestovatelské perličky, doporučení z výletů po Francii. Sýry, vína a jiné dobroty. Nejlepší vyhlídky v Paříži. 30 nejlepších kilometrů na Azurovém pobřeží. 
 
Fotolia eifelka spring
Azuro
×

Chyba

Nezveřejněno

Fotolia 58756666 XSExtravagantní a požitkářské Monaco. Četnická stanice v Saint Tropez. Romantické uličky a výtečné restaurace v Nice. Andělská zátoka. Koupání v moři a smaragdovém jezeře v kaňonu řeky Verdon. Lákavá fotoreportáž představuje Azurové pobřeží v jižní Francii.

Tady hladovět nebudete

Jídlo je ústřední součástí francouzského života

ale zde se stává všestravující vášní.

Posvátnou dominantu středomořské kuchyně jsou: olivový olej, víno, rajčata a česnek. 

jizni francie

Lyrická krajina

Jednou z radostí cestovatelů je zkoumání krajiny a její ohromující rozmanitost: pole levandulí, prastaré olivové háje, sněhem zasněžené vrcholy hor, nejhlubší kaňon Evropy. A pak je tu temně modré zrcadlo pro rozeklané útesy, bílé pláže a nekonečné nebe.

Saint Tropez

Setřete li pozlacenou patinu slávy, kterou sem přinesla mladá naivní Brigitte Bardot a dostala tak celé město na výsluní, uvidíte skromný rybářský přístav, vojenskou pevnost a uměleckou enklávu třpytící se pod platany na náměstí Place des Lices. Drobné srdce města, opevněné citadelou a úzkými dlážděnými uličkami, které očarovaly návštěvníky před mnoha staletími. 

Každodenní život zde začíná na trhu, který je na náměstí Place des Lices v úterý a v sobotu. Denní rybí trh nabízí čerstvě vytaženou kořist rybářů. 

   Vyrazte na Azůro s kolektivem, se školou nebo jako jednotlivci.

Specialitou je dortík La Tarte Tropezienne, kterému dalo město jméno. Prý jej vymyslela Brigit Bardot s pekaře Alexandrem Mickem, když zde natáčela film A bůh stvořil ženu...

Jeden z nejvíce navštěvovaných přímořských letovisek na Azurovém pobřeží je Saint Tropez, především kvůli promenádě, čistým bílým plážím a původnímu centru města. Velmi populární a oblíbené je Saint Tropez také díky mnoha známým festivalům a luxusnímu přístavu.

andelska zatoka

Saint Tropez v zapadajícím slunci. Přesně takové jaké jej známe z filmů s četníkem 

FrancieVerdon SrTropez201441of41

Přehlídka luxusních milionářských jachet. Neupejpejte se okukovat. Vystavují svoje bohatství na odiv rádi. 

FrancieVerdon SrTropez201439of41

Tady právě začala párty. Nesmí chybět několik sličných hostesek a ztepilých číšníků

FrancieVerdon SrTropez201434of41

Jak jinak vychutnat atmosféru, než na v kavárničce. Navíc tu mají skvělou zrmzlinu. Za výborný ceny. 

FrancieVerdon SrTropez201433of41Výhled z citadely na místní hřbitůvek

Požitkářské Monako

leží nedaleko italských hranic a těší se výsadnímu postavení. Nachází se na strmé skále a nabízí úchvatné panorama Alp a Středozemního moře. Tak spojuje Monako na Azurovém pobřeží historické bohatství knížectví s elegantní atmosférou přístavu a kasina.

Chcete-li se dostat do Knížecího paláce na Starém Městě, dojdete tam středověkými uličkami a průchody. Nedaleká katedrála je mistrovské architektonické dílo, postavena v románsko-byzantském stylu.
Zvláštní podívanou a zároveň lákadlo pro turisty představuje střídání stráží před palácem monackého prince.

   Vyrazte na Azůro s kolektivemse školou nebo jako jednotlivci.

Kasíno - symbol Monte Carla. Vede kolem něj trasa Formule 1. Architektem byl Charles Garnies, který postavil také pařížsou Operu. Pokud si budete chtít zahrát, je třeba mít předepsaný oděv. Nicméně v turistickém sále si zahrajete i bez kravaty. Na plavky a ručník kolem pasu však raději zapomeňte. 

Oceánografické muzeum - založeno roku 1910, postaveno na okraji mořského útesu. 6 metrů hluboká laguna se žraloky a mořskými predátory je oddělená od tropických ryb korálovým útesem. Dvě obrovské místnosti popisují historii oceánografie a mořské biologie prostřednictvím fotografií, starých zařízení a četných vzorků a interaktivních displejů. Celkem 90 nádrží, obsahujících oslnivou paletu 450 ryb, které se prohánějí ve 250 000 litrech čerstvě (denně čerpané) mořské vody.

Náš tip: nezmeškejte výměnu stráží před Dóžecím palácem a návštěvu Oceánografického muzea. Projděte se po pobřeží a obhlídněte milionářské super jachty. 

 20140626 112347 Pano 2

Panoramatický výlet na část Monaka

Monaco201410of50 kopie

Luxusní hotely, byty a přístavy plné jachet i menších člunů. Vtěsnáno ma malé ploše mezi příkrými stěnami hor a mořem

Monaco201426of50

Knížecí palác

Monaco201428of50 kopie

Střídání stráží. Bílé uniformy jsou vskutku slušivé.

Monaco201450of50

Odpočinete si v krásné Japonské zahradě. Ale pozor, svačit se tady nesmí. 

Monaco201446of50

Závodníci Formule 1 a jejich vozy jsou doslova na každém rohu

Monaco201437of50Monaco201433of50 kopieMonaco201434of50

Oceánografické muzeum na útesu je zážitkem pro všechny

Monaco20146of50 kopie 

A zase ty jachty...jsou tady prostě vdude

Nice - Andělská promenáda

Se svými 344 tisíci obyvateli je páté největší město ve Francii dle počtu obyvatel. Nachází se mezi mořem a horami, vládne zde čilý cestovní ruch, především na Francouzské riviéře.

Andělská zátoka 4 km dlouhá je adeptem na kulturní dědictví UNESCO. Za návštěvu stojí místní tržiště. 

Náš tip: vyjděte na zámecký vrch. Odtud uděláte nejlepší fotografie. Kupte si nějaký lahodný sýr, lahvinku vína a udělejte si krásný pohodový, ničím nerušený den. 

FrancieNice201417of22FrancieNice201410of22

Hned pochopíte, proč se tady říká: Andělská zátoka

Canyon Verdon - nejhlubší kaňon Evropy se smaragdem na konci. 

Říční kaňon, který je často považován za jeden nejkrásnější v Evropě. Je 25 kilometrů dlouhý a až 700 metrů hluboký. Což je dvojnásobek Eiffelovy věže. Byl vytvořen řekou Verdon, která je zajímavá svou průzračně čistou vodou a překvapivě tyrkysově zelenou barvou. Na konci kaňonu se řeka Verdon vlévá do umělého jezera Sainte-Croix-du-Verdon. 

Soutěska je velmi oblíbená u turistů, na řece je možné si pronajmout kajak. Vápencové stěny, které jsou několik set metrů vysoké přitahují mnoho horolezců.

Náš tip: vezměte si plavky, zapůjčte šlapadlo a vyjeďte do soutěsky kanyonu. Koupání v teplém jezeře je jeden z top zážitků výletu.

FrancieVerdon SrTropez20146of41

a jsme tady...

FrancieVerdon SrTropez201410of41

FrancieVerdon SrTropez201411of41

FrancieVerdon SrTropez201420of41

Jezero Svatého Kříže a koupání v něm si nenechte ujít


FrancieVerdon SrTropez201426of41

ráj horolezců

FrancieVerdon SrTropez201422of41

 

Vallauris, keramika a Pablo Picasso

V centru celosvětového keramického umění stojí městečko Vallauris, které představuje původní keramické umění. Hrnčíři jsou tu od pradávna, ve středověku se městečko stalo známým obchodním centrem. To vše díky bohatým nalezištím jílu.

   Vyrazte na Azůro s kolektivemse školou nebo jako jednotlivci.

V roce 1946 přijel na výroční výstavu keramiky i Pablo Picasso, a tak ho hrnčířské řemeslo inspirovalo, že dostával nápady jak keramiku uplatnit v umění.
Městečku věnoval bronzové sousoší muže s ovcí, které najdete na náměstíčku Place de la Libération naproti muzeu. V roce 1952 začal malovat velkolepé dílo určené na zdi románské kaple z 12. století, dílo je nazvané „La Guerre et la Paix" (Válka a mír).

Čtěte také: 

Láska k Provence

Francouzská kuchyně

Celá fotogalerie z Azurového pobřeží:

 

Jsme členy asociace

AČCKA 25 let s vámi

Sledujte Facebook

Odebírat žurnál

Váš e-mail
(*)
Vepište svůj email
(*)
Pro pokračování prosím potvrďte souhlas se zpracováním osobních udajů
zpracováním osobních údajů
(*)
Zaškrtněte pole prosím.

Uspořádejte si svůj zájezd