Vánoční Paříž

Francie

Cestovatelské perličky, doporučení z výletů po Francii. Sýry, vína a jiné dobroty. Nejlepší vyhlídky v Paříži. 30 nejlepších kilometrů na Azurovém pobřeží. 
 
Fotolia eifelka spring
Azuro

Již od konce listopadu získává Paříž nový vzhled. Obchody mají plné ruce práce se zákazníky, kteří hledají vhodné vánoční dárky, jiné obchody s potravinami jsou plné vyjímečných dobrot, nadšené děti spěchají podívat se na hračky vystavené ve výkladních skříních... a především jsou to nejkrásněji vyzdobené ulice a aleje ve městě, zahalené do magických světel. Více než kdy jindy město Paříž žije a dává zapravdu svému přízvisku "město světel",

Champs-Elysées, Avenue Montaigne, Place Vendome...nechejte se okouzlit vánoční sezónou v Paříži. Champs-Elysées zdobí ohromující světelná dekorace - třpytící se girlandy, světelné kruhy, efektní zářící záclony...přes 200 stromů podél celé výstavní třídy.

Původní tradice ze 14. století pochází z Německa a a Alsaskase rozšířila po celé Evropě. Krůček po krůčku se staly základní slavnostní událostí během vánoční sezóny a velmi oblíbenou pro turisty navštěvující Paříž. Malé dřevěné chatky ve kterých se prodávají vánoční dekorace, slavnostní předměty, regionální produkty a rukodělné zboží - právě zde najdete krásné předměty které doladí vánoční strom a dozdobí vánoční stůl.

Vánoční trhy na ulici Champs-Elysées

Jedná se o největší vánoční trh v Paříži. Trh se táhne od kruhového objezdu až na náměstí Svornosti - Place de la Concorde.
Otevřeno: od poloviny listopadu až do prvního týdne nového roku 

Vánoční trhy na La Défanse

350 stánků, jeden z největších a nejslavnostnějších trhů leží v moderním surrealistickém prostředí výškových budov.
Otevřeno: od poloviny listopadu do konce roku

Vánoční trhy a kluziště Trocadero

Ideální místo pro děti - sněhová vesnička a kluziště
Otevřeno: od poloviny listopadu 

Vánoční trh - Saint Germain des Pres - Otevřeno: od počátku prosince do začátku roku

Kulinářské specialitky

Pečivo

Měli bychom zmínit foie gras, uzeniny, sýry a víno.
Pečivu vévodí baguette - bageta, veka. Fougasse je křupavý plochý bochník cibulkou, sýrem či bylinkami. Většina pečiva je bez tuku, velmi rychle ztvrdne. Doporučujeme tedy rychlo konzumaci. Typické jsou také croissanty, či pain au chocolat - pečivo s čokoládovou náplní. Chausson aux pommes je s jablečnou náplní.
Nejproslulejší pekárnou je Poilane, jenž prodává výtečné hutné pečivo, po kterém je zájem po celém světě. Kolem poledne, když je pečivo hotové, tvoří se před pekařstvím dlouhé fronty na výtečný oblíbený chléb. Mezi nejoblíbenější patří také pekárna les Panetons.

Čokoláda

Nezapomeňte ochutnat čokoládu. Znalci ocení výrobky s nízkým obsahem tuku a cukru z čistého kakaa. Výrobky od Christiana Constanta, Dalloyau, Fauchon, Lenotre jsou významní výrobci. Nepřeberné množství pochutin, pralinek a bonbonků čeká návštěvníky v pařížských obchodech s čokoládou.

Chaucuteries

Pokud dostanete chuť na uzeniny, kaviár, víno, lanýže či šneky, vyhledáte prodejny s označením: Charcuteries.

Ústřice
afrodiziakum a pochutina, v Paříži je mnoho míst, kde ústřice zakoupíte.

Jsme členy asociace

AČCKA 25 let s vámi

Sledujte Facebook

Odebírat žurnál

Váš e-mail
(*)
Vepište svůj email
(*)
Pro pokračování prosím potvrďte souhlas se zpracováním osobních udajů
zpracováním osobních údajů
(*)
Zaškrtněte pole prosím.

Uspořádejte si svůj zájezd