Štrasburk

Francie

Cestovatelské perličky, doporučení z výletů po Francii. Sýry, vína a jiné dobroty. Nejlepší vyhlídky v Paříži. 30 nejlepších kilometrů na Azurovém pobřeží. 
 
Fotolia eifelka spring
Azuro

Štrasburk je hlavní město Alsaského kraje ve východní Francii a je také oficiálním sídlem Evropského parlamentu. Nachází se v těsné blízkosti s Německem. Město a region byli dávno v historii německy mluvící oblastí, což také vysvětluje germánský název města.

Štrasburk je také sídlem několika evropských institucí, jako je Rada Evropy nebo Evropský veřejný ochránce práv. Centrum města bylo začleněno na seznam UNESCO. Město je známé především pro svoji pískovcovou gotickou katedrálu Panny Marie (Notre - Dame de Strasbourg) se slavným orlojem a také své středověké panorama. Katedrála je šestým nejvyšším kostelem světa a nejvyšší dosud stojící stavba postavená ve středověku. Zde uvidíme 18 metrů vysoký orloj, jeden z největších na světě. Naleznete zde spoustu pozoruhodných středověkých uliček. Kromě katedrály Panny Marie, uvidíme kostel Eglise Saint-Thomas, hlavní luteránský kostel města. V kostele uvidíme varhany, na které hrál W. A. Mozart v roce 1778 a sarkofág biskupa Adelochuse.
Štrasburk nabízí fascinující směr francouzské a německé kultury, odráží politické a náboženské změny, které se ve městě odehrávaly od středověku. Grande Ile ve Štrasburku je vynikajícím příkladem městského souboru střední Evropy z 15 a 16. století. Historické centrum je obklopeno dvěma rameny řeky Ile. Katedrála a další 4 kostely - sv. Tomáše, St. Pierre-le-Vieux, St. Pierre-le-Jeune a st. Etienne jsou více než ojedinělé památky. Za prohlídku stojí středověké ulice: Rue des Tonneliers, Rue des Charpentiers, Rue des Ecrivains, Place du Marché-aux-Poissons, Place du Marché-aux-Cochons-de-lait a veřejné budovy: Hôtel de Ville, La Grande Boucherie de la Ville.
Muzeum čokolády
prohlídka vás zavede nejprve před historii kakaových bobů od Aztéků do jejich příjezdu na španělský dvůr. Pokračujeme zpracováním bobů průmyslovým způsobem. Kakao získalo od prvních počátků v Jižní Americe obrovskou popularitu u šlechty v 18. století a dodnes hraje významnou roli ve světovém obchodu. Sledujete fascinující příběh čokolády v animovaných scénách. Navštívíte laboratoř, kde uvidíte umění výroby čokolády a mistr zodpoví zvídavé dotazy.
Evropský parlament
Štrasburk je oficiálním sídlem Evropského parlamentu. Každý měsíc se členové setkávají na čtyři dny, aby diskutovali na schůzích. Nahlédněte do jednání. Prohlídky je třeba objednat s dostatečnou časovou rezervou.
Europa Park
Největší zábavní park v Německu a druhý nejoblíbenější rezort v Evropě, po Disneylandu v Paříži. Nachází se nedaleko Strassbourku. Naleznete zde jedenáct horských drah. Ročně navštíví park 4 až 5 milionů návštěvníků a park tak dosahuje výnosů 300 milionů EUR ročně. Park je rozčleněn na jednotlivé země. Naleznete zde Itálii, Holandsko, Francii, Skandinávii, Španělsko a další. Park nabízí každým rokem nějaké novinky, mnoho restaurací, občerstvení, ubytování a noční show.
Kouzelný svět diamantů - hluboko pod zemí: bublající sopky, draci, skřítkové a těžba diamantů
Africká královna - dobrodružná plavba s Markem Twainem kolem Sloní skály
Alpské pobřeží - úžasná projížďka na horách a turbo rychlostí
Dobrodružství Atlantiku - objevte mýtus potopeného města
Atlantická sprška - jděte na palubu lodi a zažijete dobrodružnou jízdu vpřed i vzad
Rafting ve světě trolů - rychlá jízda přes řvoucí horské bystřiny
Na vorech do džungle - dobrodružství ve fantastické říši krále Šalamouna
Piráti v Batavia - buďte svědky pirátského útoku při projížďce džunglí.
Horské dráhy - Alpslí pobřeží, Atlantica Super Splash, Modrý oheň Megacoasters, Euro Mir (není pro návštěvníky se slabými nervy), Eurosat (horská dráha ve tmě) a mnohé další.
Čekají na Vás vodní atrakce, horské dráhy, výstavy, kolotoče, interaktivní zábava.

Jsme členy asociace

AČCKA 25 let s vámi

Sledujte Facebook

Odebírat žurnál

Váš e-mail
(*)
Vepište svůj email
(*)
Pro pokračování prosím potvrďte souhlas se zpracováním osobních udajů
zpracováním osobních údajů
(*)
Zaškrtněte pole prosím.

Uspořádejte si svůj zájezd