Co znamená "dolce vita"?

Itálie

Čtení o Itálii. Řím, Vatikán, Florencie, Benátky... Historie snoubená s moderním životním stylem. Okořeněná skvělou gastronomií a pozitivními lidmi.ii. 
 

Fotolia 52502738 XS

Fotolia 44298623 S

Fotolia 61838636 XSCo znamená "dolce vita"?
Dolce vita - aneb sladký život.
Tento výraz je synonymem pro italský životní styl. Co to ale přesně znamená?
 
Radostný život plný jednoduchého luxusu. Je o prožívání obyčejných každodenních momentů. Italové jsou známí pro své laxní, volné tempo života. A vědí, že je důležité nebrat věci příliš vážně.
 
Ještě důležitější je, že vědí, kdy zpomalit tempo a odpočívat. Hodnoty italského lidu, pokud jde o potraviny, kulturu a společenský život jsou jedny z nejlepších na světě. Zřídkakdy jedí sami a pokud je čas na kávu, jednoduše se zastaví. Oběd je jedním z nejdůležitějších jídel dne a rozhodně to nebude sendvič. Musí to být těstoviny, salát a jde o to, nikdy to neuspěchat. Jídlo je v Itálii téměř posvátné. Lidé o něm mluví s úctou a toto téma se týká také mládeže. Faktem že, že Italské ženy tráví v kuchyni nadměrné mnoho času - vaření nedělního oběda, odpolední mytí nádobí - zatímco muži mají svoji odpolední siestu :-)
 
Toskánsko je nejlepším místem k zažití tohoto volného životního stylu.

Užijte si den jako Italové. Vychutnejte si oběd, vypijte sklenici vína s přáteli, jděte na poklidnou večerní procházku. A nezapomeňte na dostatek kávových pauziček. 

Jsme členy asociace

AČCKA 25 let s vámi

Sledujte Facebook

Odebírat žurnál

Váš e-mail
(*)
Vepište svůj email
(*)
Pro pokračování prosím potvrďte souhlas se zpracováním osobních udajů
zpracováním osobních údajů
(*)
Zaškrtněte pole prosím.

Uspořádejte si svůj zájezd