Maďarsko

Maďarsko

Cestovatelské čtení o Maďarsku. Kde se ukrývá ruka prvního krále Maďarů? Kolik mostů je v Budapešti. A co si určitě dát v Maďarsku k jídlu.
 

Budapest 45103320

visegrad

71425458 sI Budapešť je hotová muzejní a galerijní vitrína i při obyčejném toulání se městem. Nabízíme chuťovku několika (i netradičních) muzejních příležitostí, degustujte:

Maďarská národní galerie, vyčerpávající krása

Jestli hledáte (spíš pro starší studenty) pořádnou porci výtvarného umění, vezměte je sem. Umění od gotiky po současnost, úchvatná místnost s oltáři, vzácná díla nevyčíslitelné hodnoty… Jen si vymezte aspoň půlden času a nasaďte pohodlné boty. http://mng.hu/

vysehrad

Kam cestujete nejčastěji, když se řekne Maďarsko ? Do Budapešti přece! Ale proč její návštěvu neopepřit něčím novým? Přichystali jsme pro vás k probádání 3 zapomenutá místa, která jsou od Budapešti, co by kamenem dohodil.
Nechte se tedy pohltit středověkem, pošimrejte hrdou pýchu státnosti a vrhněte se do nespoutané vášně umění.

1. Esztergom (Ostřihom), kolébka maďarské státnosti

Až do 13. století hlavní město Uherského království dodnes dme hruď

DSCF5437Čím více na východ, tím méně turistického pohodlí a luxusu? Možná. Občas. Co je však ubráno na luxusu, to vyvažují mnohonásobně zážitky. Historické, kulturní, kulinářské, lidské...Zážitky v plnotučném v balení a většinou za rozumné peníze. 

A Budapešť je právě taková.

 

Budapest 45103320Takové jsou přívlastky Budapešti. 9. největší město Evropské Unie. Bezmála 2 milióny obyvatel. Hlavní město, od roku 1873. A rovněž...Město mnoha tváří. Pro školní výlet ideální. 

Budapešť secesní a skvostná.

A to zejména pro kouzlo moderní architektury a výtečně nasvícených mostů. Nezapomeňte se projít po Szechenyiho mostě a kochat se pohledem na podplouvající lodě.

Termální perly Evropy clanekKdyž se řekne termály. Co se vám vybaví....?

Podzim, sychravo, odpočinek, péče o tělo, oddech, Maďarsko, Slovensko či jiné země?Ano. Všechno to jsou synonyma termálních lázní. A opravdu, právě v Maďarsku, zemi termálů, je nejvíce horkých pramenů v Evropě.

Pojďme pohlédnout pod „pokličku" termálních oáz našich nejbližších sousedů.

20151030 130119Blahodárný den či dva v léčivých vodách Velkého Mederu. Regenerace kloubů, páteře a svalů v bazénech s teplou vodou. Povzbuzení krevního oběhu v saunovém světě. Masáže z rukou zkušených masérů. Odbourání stresu v solné jeskyni.
Jen si to představte. Stresy i bolesti se rozplývají... Tělo se napřimuje... Energie proudí do žil.
Proč váhat?
Hoďte starosti za hlavu a užijte si jednodenní balzám na duši a náplast na bolavá těla!

Tradičně od poloviny listopadu až 31. prosince 2014 se konají vánoční trhy v hlavním městě Maďarska, v Budapešti.

Hlavní trh je na náměstí Vörösmarty. Dominuje fantastická nabídka jídel.

Gellertův vrch

stojí na pravém břehu Dunaje, dosahuje výšky 235 metrů. Nabízí úchvatný a jedinečný výhled na Budapešť. Na vrcholu Gellertova vrchu leží Citadela. Citadela je 220 metrů dlouhá a 12-16 metrů vysoká.

Jaký dojem na mě udělalo Maďarsko? Byla jsem tehdy těhotná. Jeli jsme na Balaton. První měsíce: malátnost, únava, nevolnost. Dámy vědí o čem mluvím. Všude kolem na mě útočily vůně pečených klobásů, jitrnic,

Maďarsko patří k velkolepým lázeňským velmocím v Evropě. Množství horkých přírodních pramenů chrlí denně miliony litrů na minerály bohaté vody. Termální a zážitkové koupele nás vítají během celého roku

budapest nightVečerní plavba lodí

vřele doporučujeme tento nádherný romantický zážitek. Plavba lodí kolem osvětleného Parlamentu, který se zrcadlí na hladině Dunaje je snad ještě ohromující než plavba za dne. Plavba trvá hodinu až hodnu a čtvrt.
 
Lodě mají také kryté části v případě nepřízně počasí.

Jsme členy asociace

AČCKA 25 let s vámi

Sledujte Facebook

Odebírat žurnál

Váš e-mail
(*)
Vepište svůj email
(*)
Pro pokračování prosím potvrďte souhlas se zpracováním osobních udajů
zpracováním osobních údajů
(*)
Zaškrtněte pole prosím.

Uspořádejte si svůj zájezd