Německo

Německo

Berlín: první linie Studené války. Drážďany, Hitlerovo Orlí hnízdo, Postupim. Zámky v Bavorsku... Živá kultura, špičkové jídlo a hmatatelná válečná historie.  

 

DSC00020

kralovske jezero

ObersalzbergBerchtesgaden nebo chcete-li Hitlerovo Orlí hnízdo, zná víceméně každý turista. Stavba a příjezdová cesta vzbuzuje údiv a respekt k řemeslnému umu tamějších dělníků.
Málokdo už však navštívil Obersalzberg, horskou zemědělskou vesnici pod Orlím hnízdem, která přeměněna na „vůdcovu uzavřenou oblast“ sloužila jako druhé centrum mocenské říše.
Nacistická propaganda využívala tuto velkolepou horskou kulisu k mediálně působivým scénám, v nichž Hitler vystupoval jako lidový politik, milovník dětí a přírody, dobrý soused,

DSC00152zUž je to nějaký ten pátek, co dělám průvodkyni. Když někam jedu poprvé, zpracovávám zážitky a dojmy pěkně zčerstva. Jsou to ty vzácné "wow" okamžiky prošpikované nejsilnějšími zážitky. A takhle se pokusím vám přiblížit Legoland.

Rozlohou 26 fotbalových hřišť, 90 atrakcí a s modely evropských měst. Vše je dovoleno. Vše je z Lega.

Nástup a jedeme

Pixmac000057861637Projížďky po křišťálovém jezeře, výjezd po jedné z nejkrásnějších alpských silnic na Orlí hnízdo. Těžba soli v solných dolech. Mozartova křtitelnice i koule.  Alpské louky, soutěsky, penziony, horské masivy, pohoda a klid. Nechybí bavorské párečky a pivko.

Lodičkou na křišťálové Královské jezero, neboli Königsee

Jeho název však nepochází od slova König (král) ale od starého německého jména Kuno. Na jezeře se projedete lodičkou a uslyšíte jak

Zámek Neuschwanstein - jeden z nejznámějších hradů, leží v oblasti Hohenschwangau v jižním Bavorsku. V roce 1886,

Svobodný stát Bavorsko je parlamentní republika a země v jihovýchodní části Spolkové republiky Německa. Na jihu a jihovýchodě je Bavorsko ohraničené Rakouskem, na východě Českou republikou.

Okolí Berchtesgadenu patří k nejkrásnějším regionům nejen v Německu, ale v celé Evropě. Zaujímá oblast Berchtesgadenských Alp, jejichž hranice určuje na západě řeka Saalach, na východě řeka Salzach, na jihu Kamenné moře a na severu Untersberg zvedající se do výšky 1972 metrů nad mořem. Jižně od města Berchtesgaden se rozkládá národní park.

Jsme členy asociace

AČCKA 25 let s vámi

Sledujte Facebook

Odebírat žurnál

Váš e-mail
(*)
Vepište svůj email
(*)
Pro pokračování prosím potvrďte souhlas se zpracováním osobních udajů
zpracováním osobních údajů
(*)
Zaškrtněte pole prosím.

Uspořádejte si svůj zájezd