Bavorsko

Německo

Berlín: první linie Studené války. Drážďany, Hitlerovo Orlí hnízdo, Postupim. Zámky v Bavorsku... Živá kultura, špičkové jídlo a hmatatelná válečná historie.  

 

DSC00020

kralovske jezero

Svobodný stát Bavorsko je parlamentní republika a země v jihovýchodní části Spolkové republiky Německa. Na jihu a jihovýchodě je Bavorsko ohraničené Rakouskem, na východě Českou republikou.
Bouřlivá historie po sobě zanechala v Bavorsku bohaté architektonické a kulturní dědictví. Kromě římských památek, barokních pevností a pohádkových zámků oplývá země nádhernou alpskou scenérií, pivnicemi a barvitými slavnostmi, které ji činí jednou z turisty nejoblíbenějších částí Německa.

Bavorsko je díky směsici městské a venkovské krajiny přední turistickou destinací Německa. V kopcích na jihu se mezi jezery vyjímá výstřední zámek Neuschwanstein z 18. století. Byl postaven podle osobité vize Ludvíka II. v duchu středověkého pohádkového hradu. Berchtesgadenský kraj charakterizuje působivá alpská scenérie, zatímco na východě objevíte tichá říční údolí, kilometry lesů a spoustu jezer. Kromě jedinečné škály přírodních divů zde najdete velké množství pěkně zachovalých středověkých bavorských měst s uličkami dlážděnými kočičími hlavami, štítovými domy a věžemi, vytvářejícími malebnou siluetu.

Bavoři jsou lidé svázaní s venkovskými tradicemi. Jejich povaha se odráží i v nejpopulárnějších bavorských lidových mužských tancích, vrcholících „fackováním". Bavorsko je přirozeně také dějištěm Oktoberfestu, pivních slavností, jež lákají do Mnichova miliony lidí takřka z celého světa.

Jsme členy asociace

AČCKA 25 let s vámi

Sledujte Facebook

Odebírat žurnál

Váš e-mail
(*)
Vepište svůj email
(*)
Pro pokračování prosím potvrďte souhlas se zpracováním osobních udajů
zpracováním osobních údajů
(*)
Zaškrtněte pole prosím.

Uspořádejte si svůj zájezd