Rakouské zahradní unikáty

Rakousko

Cestovatelské čtení o Rakousku. Kde se ukrývá srdce Habsburků? Vídeň: město císařů. Jak to chodí v Rakousku o Vánocích?
 

graz gardenZapálený duch a šikovné ruce Habsburků vybudovaly v celé zemi mnoho skvostných zahrad. Zážitkové, okrasné, selské, japonské, naučné, klášterní, ekologické i zeleninové. Tyto unikáty přežívají dodnes. S menšími či většími zásahy. Mnohé pod ochranou UNESCO. K potěše oka i duše všech, kteří je ročně navštíví. A že jich není málo. Uznejte sami, že tyto krásy opravdu stojí za vidění.

 

Zahradní ráj Baden u Vídně


Jedno z nejkrásnějších měst květin a zahrad Evropy. Město má dlouhou tradici vysoké zahradní kultury. Nejvíce obdivované rozáriu v Rakousku. Více než 20.000 růžových keřů ve více než 600 odrůdách. Zahrady nesoucí mnoho ocenění jsou cílem desetitisíců návštěvníků ročně. A když už dorazíte na místo, nenechte si ujít úchvatný lázeňský par s Beethovenovým chrámem či Hudebním pavilonem s letními koncerty.
www.baden.at

Vídeňská zeleň

  • Volksgarten - lidová zahrada plná růží. Růžence vstup zakázán! Veřejný park ležící na pozemcích, které jsou součástí paláce Hofburg je od roku 2001 na seznamu UNESCO.
  • Burggarten – bývalá císařská zahrada je od roku 1919 až dodnes přístupná veřejnosti. Vezměte piknikový koš a odpočiňte na zelených kobercích.
  • Schönbrunn - kombinace barokní nádhery a přírodních krás. Kouzelné zámecké zahrady s vyhlídkou na celou Vídeň a zoologickou zahradou.
  • Belvedere – nejstarší alpská zahrada na světě zařazena na seznam UNESCO. Tamní jezírko odrážející fasádu zámku, 12 000 druhů rostlin ze 6ti kontinentů, 4 000 kvetoucích alpských rostlin, 130 druhů včel vám vezmou vítr z plachet.
  • Botanická zahrada – tato univerzitní zahrada založená v roce 1754 poskytuje domov 11 500 druhů rostlin na 8 hektarech.

Fotolia 55065857 XS schoenrunn

Schönbrunn ve Vídni. Vyhraďte si minimálně dvě hodiny.

Kittenbergovo zahradní dílo

Hravá zahrada, ve které je dobrá nálada zárukou. Na ploše 40 tis. m2 můžete navštívit více jak 40 ukázkových zahrad z dílny zahradníka Reinharda Kittenbergera. Zapojte všech pět smyslů a objevte zahradu květinovou, bylinkovou spirálu, zahradu asijskou i vesnickou nebo zastavte čas v zahradě pro věčně mladé.

Zážitkové zahrady v Tullnu

40 různých zahradních úprav, 27 000 trvalek, 3 500 keřů, 6 000 bahenních a vodních rostlin. A nejen to. Na návštěvníky s drobotinou v zádech čekají houpací sítě či přírodní hřiště. Kdo má rád pohled z výšky, může se projít po 30m dlouhém chodníku až do korun stromů. Mix zážitků a odpočinku vskutku pro každého.
Otevírací doba: denně od 11.00-18.00 (vyjma špatné počasí)
www.diegartentulln.at

Rozpustilá zahrada Hellbrunn

Hellbrunn, letní sídlo salcburských arcibiskupů s více než desetitisícovkou návštěvníků každý rok. Důvodem návštěvy však není jen krásný zámek, ale rozpustilá zahrada plná vodních fontán a vodotrysků včetně mechanického divadla poháněného vodou.
www.hellbrunn.at

hellbrunn

V Hellbrunnu u Salzburgu průvodce návštěvníky vždy dostane dobře ukrytými tryskami. 

Klášterní zahrady

Klášterní zahrady Melk, Altenburg a Zwettl jsou pevně spojeny s historií klášterů zahradnickým uměním místních mnichů.

Melk, zahrada podmaněná přírodou

Zahrada v Melku je ovlivněna hlavně stylem anglických parků. Svou dnešní divočejší podobu získal klášterní park v minulých stoletích díky střídajícím se názorům na zahradní umění a nemálo přispěl nedostatek financí na jeho údržbu.
Otevírací doba: 1. května až 31. října, 09.00-18.00 hod.

Barokní klenot Waldviertelu

Klášter Altenburg u Hornu leží uprostřed zahrad a nedotčených lesních ploch. Pokud chcete meditovat nebo se spojit se sebou samými či Bohem, zastavte se právě zde.
Otevírací doba: 1. května až 26. října, denně 10.00–17.00 hod.
www.stift-altenburg.at

Pro potěchu oka i těla, zahrada ve Zwettlu

Zahrady kláštera ve Zwettlu slouží nejen jako vzpomínka na zahradu Boží, ale také jako užitkové zahrady. Jsou zdrojem léčivých a konzumních rostlin, které si ve zpracované podobě koupíte v klášterních obchůdku.
Otevírací doba: Zahrada je volně přístupná; zahrada v křížové chodbě jen v rámci prohlídky kláštera (od Velikonoc do 31. října, denně 10.00 až 16.00 hod.)
www.stift-zwettl.at

Pojeďte s námi za zážitky i odpočinkem v zahradním zeleném hávu. Sami, s partou nebo s otiskem školního razítka.

 

Česky Podyjí, "rakousky" Thayatal

hardeg1Nejmenší a přesto fascinující národní park na obou březích Dyje, třpytivý svět drahokamů či středověký hrad Hardegg za ostnatým drátem. Že nechcete skončit v nejlepším? Dejte si nášup. Hoďte minci...

 

Vídeňské klenoty. Pro studenty zdarma.

Fotolia 77686355 XS boromej
Často u nás v cestovní kanceláři slýcháváme: „Rodiče nemají na výlety dost peněz“. „Zájezdy pro děti jsou drahé“ nebo „Zaplatíme výlet a přitom nás čekají ještě hory poplatků na vstupech“...

 

 

Barokní Schönbrunn konkuruje Versailles

Fotolia 55065857 XS schoenrunnChystáte se do Vídně? Připište si na seznam rakouských krás zámek Schönbrunn. Letní sídlo Habsburků, Marie Terezie i známé císařovny Sisi. Jen 20 minut od samého centra Vídně. Nenechte si ujít kouz...

 

Byli s námi v Rakousku

     

Zájezdy do Rakouska

 

Jsme členy asociace

AČCKA 25 let s vámi

Sledujte Facebook

Odebírat žurnál

Váš e-mail
(*)
Vepište svůj email
(*)
Pro pokračování prosím potvrďte souhlas se zpracováním osobních udajů
zpracováním osobních údajů
(*)
Zaškrtněte pole prosím.

Uspořádejte si svůj zájezd