Slovensko

Slovensko

Cestovatelské zápisky z návštěv našich sousedů. Jak se mají v Bratislavě. Proč navštívit Děvín. Co podniknout v Tatrách.
 

Pixmac000051579045 blava

Bratislava 04859 51

22125416 s

Děti dnes Slovensko a její obyvatele vnímají jako cizince? Pojďme jim přiblížit nejbližší slovanské příbuzné díky celodenní výpravě do tamní metropole na Dunaji. Bratislava je takové malé velké město - na hlavní město je možná rozlohou menší, ale zajímavostmi praská ve švech. Pro výlet se školáky je ideální i proto, že z Brna jste tam za chvilku a jde o přátelskou a bezpečnou metropoli. Je to město, nad kterým už skoro 50 let levituje UFO! Slovenská metropole má prostě všechno - od zoo (včetně Dino parku) až po pořádný hrad.

Fotolia 60564745 XS

Burácející vodopády. Zvlněné borové lesy zrcadlící se ve třpytivých jezerech. Svěží alpské louky lákají k odpočinku. Horské sluníčko se opírá do růžových tváří turistů.

Zhluboka dýchat je doslova povinné.

Vůně exotiky a přitom bezpečný pocit domova. Takové jsou Tatry. Mnoho let destinace pro nás nejbližší. V dnešní době již stejně cizokrajná jako Alpy.

Tatry jsou oblastí, která je díky nejkrásnějším horám na Slovensku turisticky nejatraktivnější destinací. Vzhledem k ohromující kráse Tater jsou hojně navštěvovány domácími i zahraničními turisty.
Přírodní krásy, vysoké vrcholy a krásná horská jezera přitahují každý rok tisíce turistů, horolezců a lyžařů. Kromě krásné přírody je lákadlem pro turisty ozubnicová dráha, zvaná „zubačka", o které se zmíníme později.

Bratislava je moderní město,s bohatou historií, krásnými památkami, dechberoucími výhledy, lákavými kavárnami a restauracemi.Bratislava je malé velké město uprostřed Evropy, je to mladé město, které si střeží svoji historii. Keltové, korunovace rakousko-uherských císařů dokazují dlouhou a rozmanitou historii. Řeka Dunaj protéká přímo přes město a dodává Bratislavě unikátní atmosféru. Nově zbudovaná promenáda po pobřeží je perfektní místo k relaxaci po náročném dni. Bratislava získává svůj šarm také díky svým obyvatelům, kteří jsou přátelští a komunikativní. 

Jsme členy asociace

AČCKA 25 let s vámi

Sledujte Facebook

Odebírat žurnál

Váš e-mail
(*)
Vepište svůj email
(*)
Pro pokračování prosím potvrďte souhlas se zpracováním osobních udajů
zpracováním osobních údajů
(*)
Zaškrtněte pole prosím.

Uspořádejte si svůj zájezd