Advent není jen komerční maraton.

Odlehčete předvánoční období zájezdem do některé z nedalekých metropolí. Děti i studenti uvítají změnu, Vy ochutnáte místní dobroty a až začnou mrznout palce v botách, zapadnete se ohřát do muzea.  

Většina trhů začíná od poloviny až konce listopadu! Čím dříve vyrazíte, tím méně lidí potkáte a více si vše užijete. Připravte výlet, na který budete léta vzpomínat.

Kam vyrazit a kdo to zařídí? 

Organizátor zájezdu (vy) je postaven do kolečka – vymyslet – vybrat – zdůvodnit – nadchnout – zařídit – zorganizovat – vrátit se v pořádku. A mnohdy jeho prvotní zápal pro věc skončí v pasti kritiky a brblání.

Ano, nejen vy, ale i ostatní svádějí boj s nedostatkem nápadů nebo času. Kam že to máte jet, abyste vyhověli školním osnovám, vedení školy či rodičům? Jak nadchnout studenty a vyvarovat se otrávených obličejů? A kdy to proboha všechno zařídíte? Trampoty pedagoga na vánočních zájezdech jsou nekonečné.

Nezoufejte a podívejte se na to Jak se připravit na školní výlet.

Nahlédněte do diářů vyberte termín a ukažte svým svěřencům advent za hranicemi.

Kam vyrazit na školní vánoční exkurzi? 

Kterýkoliv z našich školních zájezdů můžete mít ve variantě ozdobené rolničkami.

Přesněji řečeno: V daném městě by měl probíhat nějaký vánoční trh.

A upřímně řečeno: Ty probíhají dnes přece už všude. :-)

Dáte na doporučení? Račte vybírat panstvo: 

Ty nejkrásnější vánoční trhy celé Evropy máme na dosah ruky. Díky skvělé lokaci uprostřed Evropy si můžeme dovolit dojet během jednoho dne hned do několika sousedních metropolí.

1) Bratislava. Její vánoční trhy jsou na evropské úrovni!

Ochutnáte lokše? Nebo raději tradiční místní makový preclík? A ten punč… trhy kralují hned několika náměstím. Vánoční prohlídka města může být příjemný způsob, jak se od průvodce dozvědět rozdíly mezi českými a slovenskými zvyky! Pokud nebude náledí, zajedeme si na zříceninu hradu Děvína. Výhled na soutok řek Moravy a Dunaje stojí za to. Děcka uvidí až do Rakouska a dozví se navíc něco o "železné oponě."  Podzimní nebo vánoční školní výlet do Bratislavy.

2) Vídeň. To je královna adventu. 

Vlastně i ten jejich Sachertorte chutná v předvánočním období snad ještě lépe než jindy. Můžete zkusit monstrózní Christkindlmarkt před radnicí nebo naopak zavítat na komornější trh na Freyungu nebo Stephansplatz. My milujeme Spittelberg - je to vlastně vesnička ukrytá ve městě, pouhých pár minut chůze z rušného vídeňského srdce. A kdo má rád tradiční řemesla, bude mít štěstím oči navrch hlavy.

Zorientovat se v adventní nabídce rakouské metropole je pořádná dřina. Pomocnou ruku nabízí náš seznam všech vídeňských vánočních trhů a samozřejmě náš průvodce, který z vás nespustí oči. Ukáže vám top ten památky, okomentuje historické drby a svůj výklad proloží návštěvou několika vánočních trhů. Muzea ve Vídni jsou pro studenty zdarma. Co více si přát. 

3) Krakov. Vybrán jako královský reprezentant Polska. 

Ačkoliv nyní není již hlavním městem, dlouho jím v budoucnosti byl. Městem korunovace králů, svědkem chodu dějin.

A Vánoce i advent polští sousedé slaví, jak se patří! Takové pirohy nebo boršč jinde neochutnáte. Centrum města vám vezme dech - ne nadarmo je pod ochranou UNESCO. Projdeme se židovskou čtvrtí Kazimierz, vystoupáme na kopec Wawel s královským palácem a monumentální katedrálou. Do katedrály doporučujeme vstup všem školním skupinám. Sice zaplatíte nějaký drobný poplatek za audio průvodce, ale je skvěle zpracovaný v češtině! Rozchod na hlavním náměstí nesmí chybět. Studenti uvítají nákupní možnosti, paní učitelky vydechnou u kávy a pokochají se pohledem na místní koňmi tažené drožky. Jednoznačně nekrásněji vyzdobené v celé střední Evropě. A kdo prahne po umění, má z čeho vybírat. Krakov je městem kultury a muzeí. Pozor: Na výletě se může stát, že naše omladina zmoudří.

4) Budapešť. Ráj pro jedlíky a ochutnávače.

Budapešť je prostě plnotučná a foťák je nutný. I obyvatelé této temperamentní metropole milují vánoční trhy. Ten hlavní se koná na náměstí Vörösmarty a nabídka dobrot vás v té zimě rozhodně nenechá chladnými. Tady si s dárky pod stromeček poradíte stylově - ručně vyráběné kousky s certifikací Asociace maďarských lidových umělců podléhají přísné kontrole. Žádné čínské výlisky dodatečně opatřené nálepkou hand-made. A nezapomeňte, že můžete udělat radost i kulinářským dárkem. Proč ne třeba maďarskou paprikou nebo vínem z oblasti Tokaj? Jelikož jsme na školním výletě, na osnovy nelze zapomínat. Navštívit můžete muzea a jejich naleštěné vitríny a určitě pro procházce poznáte jaké tváře Budapešť má.

5) Pokud máte rádi Vánoce, Drážďany si zamilujete.

Domov pro nejstarší německý vánoční trh - Dresden Striezelmarkt. Program doplníte třeba prohlídkou Popelčina zámku Moritzburgu, Skleněné manufaktury Volkswagenu nebo návštěvou parku kolem zámku v Pillnitz. Těžko uvěřit, že toto město bylo na konci války v troskách a doslova povstalo z popela. Školní zájezd do Drážďan je vhodný za každého ročního období.

6) Salzburg. Sůl, Mozart a jeho Tichá noc. 

Baroko na osm? SALZBURG. Romantická je vycházka po okolních kopcích. Nedaleký zámek Hellbrunn též oplývá rozkošným trhem. Město nezapře hudební tradici a stopu, kterou zde zanechal Mozart svým zrozením. Navštivte třeba jeho rodný dům. Za zmínku též stojí Haus der Natur. V Salzburgu se nudit nebudete. Doporučujeme navštívit na 2 dny. 

Nezapomínejme na menší města

Nabízejí útulnější trhy, není zde tolik turistů, najdete příjemnější ceny. Trhy jsou všude. Od konce listopadu také v menších městech. Je jen na vás, kam se rozhodnete vyrazit. Jen namátkou připomeňme: Vratislav, Katovice, Linec, Štýrský Hradec, Gyor, Norimberk a Řezno nebo například Brno či Ostrava!

1

Výběr zájezdu dle přání

Vybereme s vámi zájezd na míru. Z prověřené nabídky nebo dle originálního přání. S argumenty pro i proti.

Napište nám

Kam a odkud chcete vyrazit?

Kolik vás pojede? Doporučujeme alespoň 45 osob. 

Zaměření studentů

  

2

My dodáme potřebné

Informace o destinaci. Přihlášky. Mapy pro cestovatele. Odpovědi na nejčastější dotazy. K přímému použití. Online i tištěné.

  • Kompletně zpracované informace o zájezdu rozptýlí obavy a podnítí nadšení.
  • Přihláška přichystaná k použití.
  • Podpora pro rodiče a jejich dotazy. 
  • S upomínkovými e-maily na nic nezapomenete.
  • Prezentace místa před zájezdem zaujme a navnadí.
  • Tištěný program, mapky a bezpečnostní pokyny přímo do batohu.  

  

3

Sběr přihlášek

Vaším úkolem je rozmyslet termín, vybrat město a dát dohromady počet osob a vytvořit jejich seznam s daty narození.

  

4

Organizace zájezdu raz dva

Ostatní necháte na nás. Od naložení do autobusu. Přes organizaci v místě zájezdu. Až po bezpečný návrat domů.

Vy si přece organizování, zařizování a starání užijete během školního roku až až. Hotový logistický koncert. Tentokrát proto nechejte detaily a program vánočního výletu na někom jiném a sami nasajte duch Vánoc…

  

5

Balíme a vyrážíme

Už zbývá jenom sbalit a užít si hýčkání naplno.

Užili si to jiní. Užijete si to i vy!

Postaráme se o vás královsky. Stejně jako o dalších 8 000 žáků, studentů a pedagogů každý rok. Od roku 2009. 

Už výběr zájezdu musí být zábavou

Proto píšeme Cestovatelský žurnál. Pohladí, navnadí, inspiruje:

V rubrice Jak na to se najdete, pobavíte a třeba i zasmějete.

Dotazy? Sem s nimi.

Vyplňte Vaši emailovou adresu.
Neplatný vstup
Neplatný vstup
Zaškrtněte ověřovací pole.

Nevíte si rady? Volejte kdykoliv.

+420 777 197 768

+420 770 655 035

Jak uhradit zájezd

hotově nebo na poště

Bankovním převodem

Jak objednat

Rezervačním formulářem

Emailem: info@ck-zajezd.cz

Náš příběh

Počínaje au-pair v Anglii přes cestování Amerikou při vysokoškolských studiích až po křižování Evropy s našimi syny. Její historii, kulturu, přírodu, zvyky i gastronomii máme s manželem nejraději. Proto cestujeme křížem krážem Evropou. A odhalujeme dětem a studentům tajemství a místa, kde jsme téměř prošoupali podrážky. S kolegy průvodci naladěnými na podobnou notu. V pohodlí a bezpečí dnešní doby.

Kontakt

+420 777 197 768

info@ck-zajezd.cz

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Cestovatelský žurnál. Pohladí. Navnadí. Inspiruje.

Sledujte nás na sociálních sítích: