350 Kč, Brno
530 Kč, Ostrava
650 Kč, Praha

Program zájezdu

Školní výlet do nádherného kraje naší vlasti je protkaný pověstmi a bájemi. 

Začneme propastí Macochou, jíž dala jméno zlá macecha. Na blanické rytíře je zvědavý každý školáček i student. Co do programu zapojíte je na vás.

Moravský kras

je největším a nejvýznamnějším krasovým územím v České Republice. Je zde evidováno celkem 1100 jeskyní. 

Krápníkové jeskyně 

Všechny jsou nádherné. Všechny nabízejí nevšední tajemné zážitky a skvělou podívanou. Ať už zařadíte kteroukoliv jeskyni do programu, nebudete zklamáni. Průvodci jsou vtipní, školení a dokážou děti zaujmout skvělým výkladem.

Punkevní jeskyně 

Top ten v Moravském krasu. Průvodci jsou vtipní, plavba lodičkami napínavá, podívaná neskutečná. Tyrkysová říčka Punkva protéká celým komplexem jeskyní. Ročně sem proudí 200 000 turistů a je jediná s plavbou u nás. Cestu provázejí různé krápníkové útvary a bytosti. Uvidíte tak jeskynní závěs U anděla, Masarykův dóm, Salmův sloup, zrcadlové jezírko. Dostanete se až na dno propasti Macocha. Vstoupíte do členitého podzemního systému ponorné říčky Punkvy. Uvidíte mohutné dómy s překrásnou krápníkovou výzdobou. Prohlídka je doplněna citlivým hudebním ozvučením. Pěší trasa 720 metrů, plavba 450 metrů.

Kateřinská

Ohromí vás největší jeskynní prostora Hlavní dóm, bohatá výzdoba krápníková. Vyslechnete si pověst o Kateřině a nezapomeňte se dobře obléci. Teplota nepřekračuje 7°C ani v létě. Zajímavé jsou také jedinečné pravěké kresby na stěnách. Délka trasy 430 metrů.

Balcarka

Dóm zkázy a Fachův dóm patří k největším prostorám v Moravském krasu a krápníková výzdoba je prostě eňo-ňěňo. Trasa je členitá a rozdělená do dvou pater. Délka trasy 600 m.

Sloupsko-šošůvské

Rozsáhlý komplex domů, chodeb a podzemních propastí ve dvou patrech. Jedná se o významné naleziště medvědích či lvích koster. Potěší skutečné obdivovatele krasového podzemí. Délka trasy 890 m.

Výpustek

V jeskyni najdete modely pravěkých zvířat, světelnou šou, vojenské velitelské působiště.

Co ještě? 

Blaničtí rytíři

Blaník je 638 vysoký kopec opředený legendami. Sestává ze dvou vrcholů - Velký Blaník a Malý Blaník.  Na vrcholu Velkého Blaníku je dřevěná rozhledna. Pověsti mají původ již v keltských dobách. Hlavní legenda vznikla v 15. století mezi prostým lidem. Uvnitř hory odpočívá vojsko, které čeká, až bude českému národu nejhůře. Vojsku velí patron svatý Václav. Vojsko čeká, až se zazelená suchý dub na Blaníku, voda ze studánky poteče po stráni dolů a v hoře se otevře Veřejová skála. Rytíři se probudí z hlubokého spánku a pod vedením našeho patrona vyrazí proti nepřátelům. Porazí je a nastane opět klid a mír. 

Zámek Lysice

Zajímat by vás mohla fíkovna z 18. století. Vzácná technická památka má zděnou dolní část a střechu posuvnou na kolejnicích. Zámek vyniká bohatými interiéry a ojedinělou zámeckou pohádkovou zahradou s promenádní kolonádou s krytou pergolou. Ideální pro fotečky na instáč.

Zámek Blansko

Expozice dějin železářství či expozice dějin a výzkumu Moravského krasu

Zámek Rájec nad Svitavou

Klasicistní zámek se zachovalým interiérem, vzácnou obrazárnou. Krásná zahrada a park vybízí k procházce a odpočinku.

Boskovice 

Výlet s radostí prodloužíme na více dnů nebo upravíme dle vašich představ.

Kam pojedeme?

Doplňující Informace

Jednodenni

Autobus

Cena

Cena zahrnuje:

  • Doprava
  • Průvodce
  • Mapa

Cena nezahrnuje:

  • Cestovní pojištění
  • Vstupné

Cestovní Pojištění

Cestovní pojištění sjednáváme u pojišťovny UNION na základě seznamu jmen s daty narození.

Pojišění COVID je dnes možné sjednat, jako každé jiné cestovní pojištění, u všech pojišťoven. 

Dokumenty cestovní pojištění

Kontaktujte nás

Vypňte Vaše jméno.
Vyplňte Vaši emailovou adresu.
Neplatný vstup
Vypňte Vaši adresu.
Neplatný vstup
Neplatný vstup
Zaškrtněte pole nejsem robot na konci formuláře. Děkujeme.

Nevíte si rady? Volejte kdykoliv.

+420 777 197 768

+420 770 655 035

Jak uhradit zájezd

hotově nebo na poště

Bankovním převodem

Jak objednat

Rezervačním formulářem

Emailem: info@ck-zajezd.cz

Náš příběh

Počínaje au-pair v Anglii přes cestování Amerikou při vysokoškolských studiích až po křižování Evropy s našimi syny. Její historii, kulturu, přírodu, zvyky i gastronomii máme s manželem nejraději. Proto cestujeme křížem krážem Evropou. A odhalujeme dětem a studentům tajemství a místa, kde jsme téměř prošoupali podrážky. S kolegy průvodci naladěnými na podobnou notu. V pohodlí a bezpečí dnešní doby.

Kontakt

+420 777 197 768

info@ck-zajezd.cz

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Cestovatelský žurnál. Pohladí. Navnadí. Inspiruje.

Sledujte nás na sociálních sítích: