Cestovatelský žurnál. Pohladí, navnadí, inspiruje

Souostroví Cres Losinj

ve starověku se souostroví nazývalo Apsyrtides. V 19 století se vyvinul Losinj v jednu z předních námořních mocností a druhý nejdůležitější přístav Jadranu. Obyvatelé Losinju byli cenění pro svou zručnost při výrobě plachetnic, ale také jako skvělí námořníci.

Od 16 století je městečko Grasse kopcích severně od Nice synonymem pro parfémy a parfumerie a je stále domovem pro více než 30 výrobců parfémů.

Berlín patří k největším městům Evropské unie, přesto si v něm nebudete připadat ztraceni. Pojďte se podívat na hlavní památky a zajímavosti, které určitě nesmíte v Berlíně vynechat. 

Jak se změnil cestovní ruch? Dá se nyní cestovat s chutí a radosti, nikoliv se strachem? Kdy to skončí? 

Františkovy lázně jsou nejmenší z lázeňského trojúhelníku a naplňují představu ideálních lázní: Kolonáda s kavárničkami obklopená parky s altány, lavičkami a léčivými prameny.

Mariánské lázně přirostly k srdci návštěvníkům z celého světa. Město je obdařené minerálními léčivými prameny a obklopené zelení. A to se zalíbilo mnoha umělcům, vladařům i vědcům.

Věděli jste, že hlavní karlovarský pramen Vřídlo vydá každou minutu 2 000 litrů vody? Čtěte dále a dozvíte se mnohé zajímavosti o Karlových Varech a jejich památkách. 

Fotoreportáž: Prohlídka Brna ve fotografiích. Památky, zajímavosti a pověstí našeho milovaného Brna ve fotografiích jsou zde. 

Když korona byznys klátí, to nikoho nerozhodí,

verše, rýmy povzbudivé mysl lehce vysvobodí.

Učitelka sličná, mladá,

natřásá se před tabulí.

Nevíte si rady? Volejte kdykoliv.

+420 777 197 768

+420 770 655 035

Jak uhradit zájezd

hotově nebo na poště

Bankovním převodem

Jak objednat

Rezervačním formulářem

Emailem: info@ck-zajezd.cz

Náš příběh

Počínaje au-pair v Anglii přes cestování Amerikou při vysokoškolských studiích až po křižování Evropy s našimi syny. Její historii, kulturu, přírodu, zvyky i gastronomii máme s manželem nejraději. Proto cestujeme křížem krážem Evropou. A odhalujeme dětem a studentům tajemství a místa, kde jsme téměř prošoupali podrážky. S kolegy průvodci naladěnými na podobnou notu. V pohodlí a bezpečí dnešní doby.

Kontakt

+420 777 197 768

info@ck-zajezd.cz

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Cestovatelský žurnál. Pohladí. Navnadí. Inspiruje.

Sledujte nás na sociálních sítích: